Jdi na obsah Jdi na menu
 

Zájezd na Ukrajinu 2010

19.-22.08.2010 jsme společně s dechovým orchestrem navštívili daleké kraje na Ukrajině. Po dlouhých deseti hodinách cesty v autobuse a nekonečném čekání na odbavení na ukrajinské hranici, jsme konečně dojeli do malého města Mukačevo, kde byla celá naše výprava ubytována ve velmi skromném, ale útulném středisku.

V průběhu našeho pobytu jsme navštívili nejen Mukačevo, ale i nedaleké město Rodnikova huta, kde jsme si mohli prohlédnout zatím nedostavěnou místní školu, malý kostelík, a taky rodinné domky místních obyvatel a jejich životní styl. Se svým programem jsme byli potěšit také obyvatele města Velké Lůčky, kde jsme zazpívaly s naším souborem před místním kulturním domem. Během našich výletů jsme měli zastávku na městském trhu, v cikánské čtvrti, nebo na malebném náměstí v Mukačevě.

Kromě hřejivého pocitu z vykonané služby, ať už slovem, písněmi souboru Laudate, nebo skladbami dechového orchestru, jsme si z pobytu na Ukrajině odvezli mnoho krásných a velice poučných zážitků. Poznali jsme odlišnou kulturu, jiný způsob myšlení a skromný život místních obyvatel, což mnoho z nás přivedlo na myšlenky o tom, jestli zrovna ten náš životní styl nepotřebuje změnu.

odkaz-na-fotogalerii.jpg

 

Celá tato výprava byla umožněna díky organizaci Pomoc těšínského Slezska, která tyto cesty na Ukrajinu do zmiňované oblasti podniká často, především proto, že v dané oblasti v současnosti pomáhá s dobudováním místní školy. Samozřejmě že pomáhají i jinými způsoby, jak finančně, tak i na modlitbách.

 

Odkaz na článek, fotoalbum:

• ZPRÁVY Z CEST - www.pomoctesinskehoslezska.cz

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář